Čtěte Dialog • otázky • odpovědi, komunistický list vědeckého komunismu, marxismu-leninismu!
Provolání Mezinárodního antifašistického fóra

My, účastníci druhého Mezinárodního antifašistického fóra v Moskvě, potvrzujeme a podporujeme Manifest za sjednocení národů na celém světě „Uchráníme lidstvo před fašismem“, který byl přijat 22. dubna 2023 v Minsku v průběhu prvního Mezinárodního antifašistického fóra.
Běh událostí potvrdil správnost hodnocení, že příčinou agresivity imperialistů v současném světě je zostření celkové krize kapitalismu. Koncem 20. století kontrarevoluce v Sovětském svazu a zemích východní Evropy dočasně oslabila socialistickou oblast planety a uvolnila ruce reakčním silám.
V plném souladu s leninskou teorií imperialismu, bojují Spojené státy a další kapitalističtí predátoři za světovou hegemonii nejodpornějšími metodami, včetně kultivace neofašistických režimů.
Po fašistické ideologii zotročování národů se imperialistické režimy poskvrnily barbarskými agresemi proti Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii a podporovaly izraelské sionisty, kteří rozpoutali krvavý masakr v Palestině, který se ve skutečnosti stal genocidou palestinského lidu.
Mezinárodní imperialismus, který hrozí novou světovou válkou, eskaluje situaci v různých oblastech světa a podněcuje nové konflikty.
Státy NATO si vytyčily za cíl démonizovat Rusko, vojensky je porazit a rozparcelovat na kusy podle vzoru Sovětského svazu. K dosažení tohoto cíle se vytvářelo agresívní předmostí na Ukrajině. Byla pěstována jedna z forem nacismu – banderismus, který se stal základem rusofobie a vnucování fašistické ideologie.
Do února 2022 bylo do protiruské politiky vojenskou klikou NATO zapojeno téměř 50 satelitních států v čele s USA. Do útoku proti Rusku byly vrženy ekonomické, politické a vojenské zdroje světového kapitálu, včetně vojenských žoldáků. Je absolutně nemožné připustit nové posílení a pumpování zbraní do neonacistického režimu v Kyjevě. Banderovské represivní síly a jejich patroni ze Západu musí být spravedlivě odsouzeni a fašistický režim v Kyjevě úplně zlikvidován.
V ideologii a politice západního bloku jsou stále zřetelnější revanšistické motivy. Jejich podněcovateli jsou stejné síly, které utrpěly porážku v roce 1945 od Sovětského svazu a jeho Rudé armády. Jedním z hlavních znaků oživení fašismu na Ukrajině, v Pobaltí a dalších západních státech je antikomunismus. To je zcela v souladu s praxí hitlerovských fašistů, kteří vytvořili pakt proti Kominterně. Vše, co se nyní děje v Evropské unii je v podstatě předzvěstí vytvoření IV. Říše.
Národy na celém světě musí zastavit jakékoli pokusy o nacistickou pomstu. Požadujeme úplné odmítnutí všech forem dekomunizace ve státní ideologii a politice. Boj s neonacismem je úkolem pro všechny myslící, odvážné a důstojné lidi na naší planetě. Nelze jej odkládat. Je nutné jej vést zde a nyní, veškerými dostupnými metodami, sjednocujícími všechny možné spojence!
Na prahu 80. výročí Velkého vítězství nad hitlerovským nacismem a japonským militarismem ve druhé světové válce prohlašujeme: Navždy skoncovat s fašismem a hrozbou světových válek je možné pouze ukončením imperialismu. Plně podporujeme přerůstání boje s fašismem do boje za socialistickou obnovu všech zemí planety.
Boj s fašismem nemůže mít žádný oddych a příměří. Přidejte se do řad bojovníků s neofašismem, za sociální pokrok a socialismus!
Nenecháme vyhodit svět do povětří. No pasarán! Neprojdou!
Ať žije jednotná fronta pokrokových sil!
Moskva, 23. dubna 2025
Účastníci Mezinárodního antifašistického fóra
Žádné komentáře
Komentáře jsou uzavřeny
Komentáře k tomuto obsahu byly automaticky uzavřeny. Od jeho publikování již uplynula nějaká doba.